PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33908}
7,3 80 265
ocen
7,3 10 1 80265
6,6 16
ocen krytyków
Komornik
powrót do forum filmu Komornik

... uświadomił mi, że polskie kino może być naprawdę dobre

ocenił(a) film na 6
stanislaw676

Film dobry i ciekawy zarazem opowiada niebanalną historię, człowieka który za pomocą tego kim jest, jest w stanie odebrać drugiemu człowiekowi absolutnie wszystko aby tylko sprawa została doprowadzona do końca. Tak można podsumować pierwszą część filmu która naprawdę jest świetna.

Przechodząc do drugiej części w której główny bohater jak sam to nazwał „doznałem olśnienia” (mogę się mylić, pamięć może być zawodna) film nieco schodzi z tonu. Nawrócenie oczywiście jest możliwe, nawet u człowieka który z taką gorliwością wykonywał swoje obowiązki, komornika. Jednak mało wątpliwe, aby nagle stał się taki dobry zaczął zauważać ludzi, których poprzednio ignorował. Mimo wszystko czasem wystarczy prawdziwe trzęsienie ziemi w życiu, a takie przeszedł bohater filmu, co spowodowało zmianę zastawienia, do którego doprowadziło samobójstwo młodego sportowca i wizyta u swojej pierwszej dziewczyny i jej chorej córki.

Całość jednak naprawdę dobra, Andrzej Chyra bardzo dobra rola, jak zawsze zresztą. Tak zgadzam się polskie kino, może być naprawdę dobre.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones