PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33908}
7,3 80 265
ocen
7,3 10 1 80265
6,6 16
ocen krytyków
Komornik
powrót do forum filmu Komornik

Musze powiedzieć że się zawiodłem. Film ma banalny scenariusz, wymuszone dialogi, jest w całości oparty na stereotypach jak np. biedny-dobry, bogaty-zły, dobry lekarz no i oczywiście zły komornik.
Treść filmu jest nieprzemyślana i dlatego nie może wywołać zamierzonych przez reżysera emocji. Najlepszym przykładem jest wątek piłkarza samobójcy który ma wzbudzać współczucie i żal tylko, że dla mnie człowiek, który zakopuje swoja babcię gdzieś pod płotem nawet wczesniej jej nie zabijając i biorąc na jej konto kredyty nadaje sie do więzienia albo szpitala dla psychicznie chorych.
Forma i środki wyrazu są już trochę lepsze ale też nic nadzwyczajnego.

Marcello_3

Mam wrażenie, że widzielismy dwie różne produkcje. Nie mogę się powstrzymać też od stwierdzenia, że pomimo bardzo szerokiej gamy tzw. ambitnej kinematografii w Twoim profilu wciąż masz kłopoty z prawidłową interpretacją scenariusza. Twoj podstawowy zarzut to stereotypy i jednoznaczne postacie. A najlepszym przykladem wg Ciebie jest pilkarz, który .. ktory tutaj przeciez zupelnie nie pasuje ;) Chwileczke! krzykniesz, "nie o to mi chodzilo pilkarz mial wywolac u mnie wspolczucie, a przeciez zakopal babke". Owszem, "z glupoty" jak stwierdzil to prokurator. Prokurator, ktory okazuje sie nie mniejszym sk...synem od reszty calej bandy. Nawet ucisnieni i ograbieni okazali sie w gruncie rzeczy obslizgli (pamietasz starsza Pania i zegar?). A szef orkiestry ktory leje zone i nie pozwala grac na perkusji synalkowi ? Zreszta symboliczny motyw muzyki zostal wpleciony w "Komorniku" calkiem zgrabnie.

Aktorstwo bez wiekszych zastrzezen, Andrzej Chyra odwala niezla robote dla polskiego kina (i jego ostatnich tendencji do "superprodukcji").

Rozumiem konstruktywna krytyke, ale uznanie tego filmu za mierny (chociaz arcydzielo to oczywiscie nie jest) jest po prostu niesprawiedliwe, a w Twoim przypadku ma niestety podgniłe podstawy braku zrozumienia i obawiam sie, ze również ogromnej checi uchodzenia za znawcę(ĘĄ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones