PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33908}
7,3 80 274
oceny
7,3 10 1 80274
6,6 16
ocen krytyków
Komornik
powrót do forum filmu Komornik

Ja nie uważam że Bohme był "skurwysynem"... Myślę że ta postać jest bardziej skomplikowana niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Facet próbował jakoś ułożyc sobie życie w zawodzie komornika - przyjął zasadę że będzie się w 100% trzymać przepisów prawa (nie ważne czy chodzi o rodzinną pamiątkę, instrumenty muzyczne czy nie zapłacone rachunki) i nigdy nie robił wyjątków. Dopiero po tragedii jaka wynikła ze sprawy tego młodego piłkarza zauważył luki w tym systemie (jest taki moment jak mówi że coś mu się nie zgadza, nie trzyma kupy...). Temat filmu jest bardzo przewrotny - ktoś kto pracuje bardzo "wydajnie", jest nieprzekupny, trzyma się norm prawnych, nie robi wyjątków (chociaż mógł odebrać własnemu ojcu wszystko za nie płacenie rachunków, zemścić się za zmarnowane dzieciństwo - robi mu tylko głópie kawały) - w każdym innym zawodzie byłby podziwiany, stawiany za wzór... W zawodzie komornika staje się "skurwysynem"... Wg mnie przemiana jaką przeszedł wcale nie jest taka nieprawdopodobna - w końcu przez jego działalność zginął człowiek - ba zginął to mało powiedziane - ewidentnie swoim samobójstwem pokazał kogo za nie wini.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones